Лівія (араб. ليبيا‎), офіційна назва - Держава Лівія (араб. الجمهورية الليبية‎, берб.  Tamurt n Libya) - країна на півночі Африки, що на сході межує з Єгиптом, на південному сході - з Суданом, на півдні - з Чадом іНігером, на заході - з Алжиром і Тунісом, з півночі омивається Середземним морем.

В історичний час Лівія асоціюється з територією під контролем інших держав і цивілізацій - це в першу чергу Фінікія, Карфаген, Стародавня Греція, Стародавній Рим, Вандали, Візантія. Хоча в Лівії залишилися грецькі та римські руїни в Кирені, Лептіс-Магні і Сабраті, про ці культурах залишилося мало свідчень.

За свідченнями Геродота, фінікійці організували в Лівії торгові пункти, через які купці з Тіра вели торгівлю з берберами (Геродот 430 до н. е.Історія т. 4). В V столітті до н. е. Карфаген, найбільша з фінських колоній, розширив свої володіння до всієї Північної Африки, створивши Пунічну цивілізацію. На лівійському узбережжі пунічними поселеннями були Еа (інакше Ея) ( лат. Oea, суч Триполі.) Лабдах (пізніше Лептіс-Магна), іСабрата , Ці три міста отримали назву «Триполі» (буквально - три міста), і на цьому місці розташована сучасна столиця Лівії.

Давні греки зайняли Східну Лівію, коли емігранти з перенаселеного острова Тера за порадою Дельфійського оракула стали шукати собі місце поселення в Північній Африці. 631 року до н. е. вони заснували містоКирена. За 200 років вони заснували ще чотири значущих міста: Барка(Аль-Мардж); Евхеспаріди (пізніше Береніка, зараз Бенгазі); Тевхіра(пізніше Арсиноя, зараз Тукра); і Аполлонія Киренська (Суса), порт Кирени. Разом із Киреною ці міста утворили Пентаполіс («п'ять міст»).

Римляни об'єднали обидва райони Лівії, і протягом 400 років Триполітаніяй Киренаїка вважалися квітучими римськими провінціями. Попри панування римських торговців і військових, загальний характер міст залишався грецьким і пунічним.

У V столітті н. е. Триполітанія була захоплена вандалами. У VI-VII століттях Лівія входила до складу Візантії. У 642-643 роках була завойована арабами і включена до складу Арабського халіфату.

© 2014 Усі права захищені.

cтворити безкоштовний сайтWebnode