Тегусігальпа (ісп. Tegucigalpa МФА: [teɣusiˈɣalpa] Тегусіга́лпа) - столиця Республіки Гондурас, найбільше місто країни. Тегусігальпа є третім за розміром містом Центральної Америки після Гватемали та Сан-Сальвадору. Місто розташоване на висоті близько 1000 метрів над рівнем моря, його населення у 2006 році - близько 900 тисю осіб, агломерації - близько 1,3 млн. Тегусігальпа також є столицею департаменту Франсіско-Морасан.
Назва Тегусігальпа походить з слів Тегус-гальпа мови індіанців науатль, що в перекладі означає «срібні пагорби». м. Тегусігальпа було засноване 29-го вересня 1578 р. на місці вже існуючого поселення індіанців. Первисна назва міста була Сан Мігель де Тегусігальпа де Ередіа. В той час це був центр срібних і золотих копалень. Першою столицею Гондурасу було портове місто Трухійо. Пізніше столицю перенесли в м. Грасіас в західному департаменті Лемпіра. Пізніше столицю знову переносили декілька разів то в м. Тегусігальпу то в м. Комаягуа. Тегусігальпа остаточно стала столицею в 1880 році. Однією з причин остаточного переносу столиці в Тегусігальпу було бажання тодішнього президента Марка Аурелія Сото бути ближче до свого гірничого бізнесу який знаходився за 40 км від Тегусігальпи.
Місто залишалось малим і провінційним аж до 1960-х років. в 1930-х роках м. Комаягуела на іншому березі річки Чолутека було включене в склад м. Тегусігальпи. Зараз місто переживає бум, вийшло за межі колоніального міста і продовжує рости нечуваними темпами, але дещо хаотично. Зараз місто росте також завдяки економічним мігрантам, які приїздять в столицю з провінції в пошуках роботи та кращого майбутнього.
Національний Автономний Університет Гондурасу був заснований в Тегусігальпі у 1847 р. В місцевому музеї знаходиться велика колекція експонатів доколумбійського періоду.
30 жовтня 1998 року в наслідок урагану Мітч місто Тегусігальпа було сильно пошкоджене. Частина міста Комайгуела, а також деякі інші місця вдовж річки Чолутека були зруйновані. Дощі і зливи супроводжували ураган протягом 5-ти днів, насичили ґрунт водою і призвели до повеней по всій країні, але найгірших в столиці вздовж річки Чолутека.