Канада (англ. Canada, МФА: [ˈkænədə], фр. Canada, МФА: [kanaˈda]) - країна, що займає північну частину Північної Америки - та майже половину площі континенту, простягаючись від Атлантичного океану на сході до Тихого океану на заході. Це друга за площею країна світу, яка поступається лише Росії. Канада межує зі Сполученими Штатами Америки на півдні та північному-заході та має морські кордони зФранцією (о-ви Сен-П'єр і Мікелон) і Ґренландією (королівство Данія).
Територію, на якій зараз розташована Канада, було заселено корінним населенням понад 25 тис. років тому. Починаючи з 15-го століття, британські та французькі експедиції спершу досліджували, а потім одночасно заселяли атлантичне узбережжя країни. Проте в 1763 році, після семи років війни, Франція позбулася майже усіх своїх володінь уПівнічній Америці, включаючи Канаду. У 1867 році, внаслідок об'єднання трьох Британських північноамериканських колоній, Канада сформувалася як федеральне утворення чотирьох провінцій у статусі британськогодомініону[3][4][5]. Після цього настало територіальне розширення Канади, і отримання нею статусу автономії від Об'єднаного Королівства, зазначене у Вестмінстерському статуті у 1931 році, яка закріпилась Канадським актом 1982 року, котрим назавжди розірвано залишки правової залежності від Британського парламенту.
Канада є федерацією у складі десяти провінцій і трьох територій, за типом уряду - парламентською республікою і конституційною монархією, з королевою Єлизаветою II як глави держави. Сама країна - багатокультурна і багатомовна: на федеральному рівні визнано дві державні мови - англійську та французьку. Будучи технологічно іпромислово розвиненою країною, Канада має диверсифіковану економіку, яка у значній мірі базується на багатих природних ресурсах країни і на торгівлі, - у першу чергу зі Сполученими Штатами Америки, з якими Канада має давні і складні стосунки. Канада є членом Великої Сімки, НАТО, Британської Співдружності, Франкофонії, і Організації Об'єднаних Націй.