Джорджтаун (англ. Georgetown) - столиця Кооперативної Республіки Гаяна, найбільший економічний і транспортний центр країни.
Джорджтаун був заснований в 1781 році голландськими колоністами. Спочатку він носив назву Стабрук (Таброк), що перекладі з голландськогоозначає «ставок зі стоячою водою». У 1784 році місто отримало статус адміністративного центру голландських колоніальних володінь вПівденній Америці. На початку 19 століття, під час військових дій між Голландією і Великою Британією, що розгорілися в результаті боротьбі за колоніальне панування на території Гаяни, Джорджтаун був завойований британцями, які в 1812 році дали місту його сучасну назву («місто Джорджа», на честь британського короля Георга III). У 1812 році в Джорджтауні розмістилася губернаторська резиденція.
У 1831 році, після об'єднання англійських колоній Бербіс, Ессекібо іДемерара, новоутворена територія стала називатися Британскою Гвіаною, а місто Джорджтаун було оголошене її столицею. Британські колоністи приділяли багато уваги впорядкуванню міста, прокладці доріг, розширенню площі оброблюваних плантацій в околицях Джорджтауна. Після скасування рабства в 1830-х роках в порт Джорджтаун стали прибувати морські судна з найманими робочими з Індії і низки інших країнЄвропи, Азії і Африки. У 1840-х роках в місто почали переселятися робочі зПортугалії, головним чином з острова Мадейра, а також з Китаю.
Згодом з числа іммігрантів, що влаштувалися в Джорджтауні, сформувався цілий клас кваліфікованих робочих і комерсантів, які внесли значний внесок до економічного і політичного розвитку міста і сприяли проведенню багатьох реформ в його господарському і соціальному житті.
У 1920-х роках в Джорджтауні розвернулося будівництво сучасних будівель із залізобетону; вони зусередилися головним чином в діловій частині міста. У інших районах Джорджтауна зводилися головним чином дерев'яні одноповерхові споруди, які розташовували на високих опорах з цеглини.
У 1930-х роках у місті активізувалася класова боротьба, почастішали страйки робочих місцевих підприємств. В кінці 1940-х - на початку 1960-х років рух перетворився на визвольний проти британського колоніального панування. Масові виступи мешканців Джорджтауна досягли кульмінації в 1962-1964 роках, в результаті чого уряд Великої Британії був вимушений задовольнити частину вимог, що висуваються мешканцями Гаяни (зокрема, розширення виборчих прав і кола повноважень місцевих органів влади), що призвело до деяких демократичних змін в політичному житті всієї країни. У травні 1966 року, з проголошенням незалежності держави Гаяна, Джорджтаун був офіційно визнаний її столицею.
У 1970 році, після перетворення Гаяни на Кооперативну Республіку Гаяну, Джорджтаун отримав статус столичного міста. Тут були розміщені урядова резиденція, парламент Гаяни і всі її державні адміністративні органи.
У 1970-1980-х оках економіка міста пережило кризу, викликану значним зниженням цін на цукор і боксити - основну експортну продукцію країни, що вивозиться головним чином з морського порту Джорджтауна. У місті знову стали відбуватися страйки, наголошувалася певна нестабільність політичної влади, викликана політитчною боротьбою. Залучення іноземних інвестицій з метою оздоровлення економіки стани в цілому і її столиці зокрема дозволили декілька стабілізувати життя міста в 1990-х роках. Переорієнтація на ринкову економіку і демократізацію суспільства забезпечили підвищення продуктивності роботи підприємств Джорджтауна і подальший розвиток торгових відносин з іншими державами.