Рейк'явік (ісл. Reykjavík) - столиця та головне містоІсландії, з населенням близько 170 тисяч жителів, що становить половину від населення всього острова. Рейк'явік розташований на південно-західному кінці країни, півострові Рейк'янес, більша частина якого покрита застиглою лавою з прорізами, грудами, та вулканоподібними пагорбами. Рейк'явік розташований навпроти гори Еша, верхівки якої майже цілий рік вкриті снігом.
У перекладі з ісландської Рейк'явік значить «димна бухта». Таку назву місту в 874 році дав його засновникІнгольфур Арнарссон (Інгольфр Ейнерсон). Коли мандрівник-дослідник Ейнерсон відплив від берегів Північної Норвегії у 874 році, він вважав, що це за Божим покликом його обрано першим відкривачем цієї бідної, неродючої та незаселеної землі. По суті, він кинув дві порізані, дерев'яні колоди на воду і присягнувся, що буде мандрувати куди-небудь до того часу, поки вони не дістануться берега. Ось так заснували Рейк'явік. У ті часи вода омивала значно більшу частину острова ближче до центру країни і, закутки вулиць Адальстрейті та Сузурґата - це ті місця, де колись (як погоджуються історики) було засноване Ейнерсонове господарство.
Багато століть по тому, біля середини XIX століття, маленьке містечко почало зростати біля ферми Рейк'явік завдяки королівському скарбникові Скулі Магнуссону (Skuli Magnusson), відомому як «батько Рейк'явіка», який заснував шерстяні майстерні в Рейк'явіку в рамках своєї діяльності з модернізації ісландської економіки. Це послужило поштовхом до початку розвитку Рейк'явіка як міста. Статус міста Рейк'явік отримав в 1786 році.
Ісландський парламент альтинг (Alþingi) вперше зібрався в 930 році на Полях тінга (Тінгвеллір, Þingvellir) на південному заході Ісландії.
У 1798 році альтинг був скасований, але в 1845 відтворений в Рейк'явіку, де перебував уряд країни і адміністрація. Коли Ісландія добилася самоврядування, а потім і незалежності від Данії, Рейк'явік став столицею держави.
З прискоренням економічного прогресу в XX столітті ріс і Рейк'явік, але особливо швидкий розвиток він отримав в другій половині XX століття.