Скоп'є (мак. Скопје [ˈskɔpjɛ], серб. Скопље/Skoplje, алб.Shkupi, тур. Üsküp, лат. Scupi) - столиця Республіки Македонія, адміністративно-політичний, культурний, освітній центр македонської нації. Розташований на берегах ріки Вардар.
Національний склад - 71 % македонці. Чинний міський голова - Коце Траяновскі, попередник - Трифун Костовскі.
Скоп'є вперше згадано Клавдієм Діоломеєм під античним іменем Скупі. Місто формується у III ст. до н. е., а 164 р. до н. е. потрапляє під владу Риму і стає центром провінції Мезія. 84 або 85 р. н. е. імператор Доміціанзаснував тут колонію Флавія Скупі, що стала згодом великим містом з римським правом самоуправління.
З приходом слов'ян у 6 ст. місто захоплено племенем брсяци, яке дало йому модифіковане ім'я - Скоп'є. Під час правління першого болгарського царя Самуїла Скоп'є стає столицею Самуїлова царства (972-992). У подальшому місто потрапляло під владу Візантії, Болгарії, Сербії, а 19 січня 1392 було захоплено османами, які дали йому назву Ускуп. В Османській імперії Скоп'є було центром Косовського вілайету. Тут активно будуються мечеті, численні турецькі лазні, які збереглися до сьогодні.
25-26 жовтня 1689 місто окуповане генералом Сільвіо Піколоміні під час австро-турецької війни. Генерал був змушений підпалити Скоп'є через пошесть чуми. Місто горіло два дні і було незабаром повністю знищене. У XIX ст. Скоп'є знову стає значним містом. 25 жовтня 1912 закінчується 520-літнє османське панування у Скоп'є, але вже наступного року його окуповує Сербія і включає до Сербського королівства. Під час Першої Світової війни Скоп'є звільнено від сербів болгарськими силами (1915), але за три роки (1918) знову включено до складу Королівства сербів, хорватів і словенців, від 1929 - Югославія.
Під час Другої Світової війни Скоп'є вдруге зайняте Болгарією, яка підтримувала союзні взаємини ізНімеччиною. 22 квітня 1941 П'ята болгарська армія зайняла Скоп'є і утримувала місто аж до капітуляції Болгарії9 вересня 1944. 13 листопада 1944 бійці 42-ої та 50-ої Народної дивізії македонських військ і 16 Македонська бригада перебрали владу над Скоп'є
Після повторного включення до складу Югославії Скоп'є доволі швидко розвивається, стає індустріальним, культурним центром. 26 червня 1963 о 5:17 за місцевим часом Скоп'є зруйнував землетрус (6.1 балів за шкалою Ріхтера), загинули 1070 мешканців міста. Після землетрусу місто відновлюють за планом японського архітектора Кендзо Танге.
Від 1991 - столиця незалежної Республіки Македонія. У місті розташовано посольство України.