Кита́йська Наро́дна Респу́бліка (кит. традиц.: 中華人民共和國; спрощ.: 中华人民共和国; піньїнь: Zhōnghuá Rénmín Gònghéguó) - держава у Східній Азії. Межує на півночі з Монголією, на північному заході - з Казахстаном, на сході - з Киргизстаном і Таджикистаном, на північному сході - зРосійською Федерацією та Північною Кореєю, на південному заході - зІндією та Непалом, на півдні - з Бутаном, М'янмою (раніше Бірма),Лаосом і В'єтнамом, на південному сході країну омиває Південно-Китайське море. Площа території - 9596960 км². Столиця - Пекін.
Рельєф: 2/3 займають гори та пустелі (на півночі і заході), включно з пустелею Гобі на півночі, на сході рівнина зрошується річками Хуанхе(кит. Жовта ріка), Янцзи і Сіцзян.
Глава держави - Сі Цзиньпін з 2013, глава уряду - Лі Кецян з 2013.
Політична система - соціалістична республіка.
Експорт: вироби легкої й електронної промисловості, чай, м'ясні продукти, шовк, бавовна, нафта, мінерали (найбільший виробник вольфраму тасурми), хімікати.
Найбільш населена країна у світі (населення - 1 330 000 000 (2007), переважно етнічні китайці (хань), а також тибетці, уйгури та джуанги). Мови: китайська, кантонська й інші діалекти.
КНР розглядають в майбутньому потенційною наддержавою.
Китайська Народна Республіка була проголошена Мао Цзедуном в 1949, було ухвалено конституцію на кшталт радянської. Китай став членом ООНв 1971 році, дипломатичні відносини з США встановлені в 1979. Останніми роками здійснено потужні економічні реформи, нормалізувалися відносини з закордонними країнами, відбулися продемократичні виступи молоді (Події на площі Тяньаньмень 1989).